Home
[an error occurred while processing this directive]

UPA Yayınları: UPA Aylık Bülten

Ağustos 2009

English | Deutsch | Español | Français | Português | Türkçe | 日本語

Özel İnceleme:

august_featureImage

Dünya Kullanılabilirlik Günü - Sürdürülebilir Bir Dünya için Tasarlamak
(Kasım, 2009) - Dünya Kullanılabilirlik Günü'nde düzenleyeceğiniz etkinlikleri kaydettirin. Katılımınız bu global hareketin başarısı için çok önemli. Çünkü sizin gibi katılımcılar sayesinde son beş yılda etkinlik sayısını iki katına çıkardık. Umarız deneyimlerinizi bizimle paylaşırsınız, etkinliğinizi kaydettirirsiniz ve meslektaşlarınızı ve arkadaşlarınızı takımımızın bir parçası olmak için cesaretlendirirsiniz!

İlgili::

Axure RP Pro 5 İndirimi!
Axure RP Pro 5'te $89 indirim. Uygulamalar ve web siteleri için prototipler ve spesifikasyonlar yaratın.
URL: Üyelere özel indirim sayfamızı ziyaret edin

Bölge Olayları

NEOUPA (Northeast Ohio):
Ağustos 19, Çarşamba, - Sosyal medya ve Web 2.0 Metrics Marketing
(Westlake, OH) - Playaway'den Greg Svitak, Within3.com'dan Anthony Broad-Crawford, Metrics Marketing'ten Marci Hower'la ve Rosetta'dan Doug Hopkins gibi endüstri liderleriyle tanışın, sosyal medya ve Web 2.0 teknolojileriyle kullanılabilir ve sıradışı kullanıcı deneyiminin nasıl geliştirileceğini öğrenin.

Usability NJ (New Jersey) ve UPA Delaware Valley:
22 Ağustos, Pazar - Kullanılabilirlik Pikniği
(Washington Crossing, PA) - Usability NJ, PhillyCHI, UPA Delaware Valley ve PANMA'nın düzenlediği yaz pikniğine katılın. Çocuklar ve yakınlarınız da buluşmaya davetlidir. Frizbi, wiffle topları gibi eğlenceli şeyler getirmek serbesttir. Parkta tarihi binalar, anıtlar, patiklar ve doğa piknikten önce veya sonra gezilebilir. Sponsorlar: MISI Company, Marketing Capital Management ve Anikto.

DFW-UPA (Dallas/Fort Worth):
Ağustos 25, Salı - Kitap Değişimi ve 2009 Konferans Özetleri
(Richardson, TX) - Bu yıl en sevdiğinizi konferansı dar bütçeler nedeniyle kaçırdınız mı? Eğer kaçırdıysanız bir kısmını bu ayın DFW UPA buluşmasında bulabilirsiniz! Katılımcılar SxSW, IA Summit, Big (D)esign, UPA2009 ve SIG-CHI'daki deneyimlerini 10 dakikalık konuşmalarla aktaracak. Beş konferansın özüne iki saat içerisinde ulaşmak her zaman karşınıza çıkacak bir fırsat değil.

Eğer değişmek üzere bir kitap getirirseniz katılımın ücretsiz olduğundan bahsetmiş miydik? Artık işinize yaramayan bir kitap bulun -- mizah, polisiye romanı, IA, tasarım, ne olursa-- buluşmaya ücretsiz girebilmek ve başka bir kitap alabilmek için getirin.

Bu sosyal olaya gelin, dinlenin, yeni insanlarla tanışın ve eski arkadaşlarınızla karşılaşın!

Austin UPA (Austin, TX):

27 Ağustos, Perşembe - Ağustos Buluşması: Amacı Olan bir Parti
(Austin, TX) - Villa Esperenza için düzenlenen partiye, kaynaşma, sohbet ve içki için kullanım deneyimi, etkileşim tasarımı ve kullanılabilirlik alanındaki arkadaşlarınıza katılın. İyi yiyecekler ve içecekler ve Villa Esperanza'nın Daha İyi bir Dünya amacına fon oluşturabilmek için Plucker’s North'a gelin.

TriUPA (North Carolina):
27 Ağustos, Perşembe Spec'e Ölüm: Axure'la Test Edilebilir bir Prototipin Oluşturulması
Hiç gerçekten test edilebilir bir prototip oluşturmak istediniz mi? Dökümantasyon oluşturmaktan bıktınız mı? Wireframe'lerinizin nasıl çalıştığını anlamayan paydaşlardan bıktınız mı? Elinizi altında pratik bir kullanıcı deneyimi aracı olsun ister misiniz? Bu çalıştay tam size göre. Bu buluşmada Todd Moy Axure RP Pro kullanarak gerçek bir prototip oluşturacak. Çalıştay yazılımın yararları ve kısıtlamalarına girmeden, yazılımı hiç kullanmamış insanlara bir fikir vermek için düşünüldü.

UPA DC-Metro (Washington, DC):
UPA-DC Sosyla Yaz Etkinliği– Scott’s Run'da Gezinti
(McLean, VA) - UPA-DC Scott's Run Doğa Parkı'nda bir gezintiye çıkacak.Yürüyüş 1.5-2 saat sürecek ve Fairfax County'den Jim Dewing'in önderliğinde gerçekleştirilecek. Su ve rahat ayakkabılar getirin. Böcek kovucu sprey tavsiye edilir. Ağaçlar sayesinde güneş koruyucu opsiyoneldir. Yiyecek bir şeyler de getirebilirsiniz. Yürüyüş sırasında belirli noktalarda mola verilerek zaman geçirilebilir. Doğa Parkı'nda çeşitli noktalara çöp bidonları var ancak "kendi çöpünü kendin götür" politikası tercih ediliyor.

Bizimle iletişime Geçin

Görüşlerinizi, ilgili haber ve etkinlik duyurularınızı upamonthly2009 (at) usabilityprofessionals.org adresine gönderin.

Okuduğunuz için teşekkürler!

Robert Skrobe
UPA Aylık Bülten Editörü


UPA Aylık Bülten Hakkında

Bülten her ay tüm UPA üyelerine ayın ilk haftası gönderilir. Bültende genellikle duyurular, bölge haberlerinin yanı sıra kullanılabilirlik ve kullanıcı deneyimi hakkında makalelere linkler verilmektedir.

 

 

Katkıda Bulunanlar

Aşağıda adı geçen bireyler zaman ve emeklerini UPA Bülteni’nin yayınlanması için harcadılar.

Pauline de Robert (UK Bölgesi), Fransızca Çeviri
Michele Visciola (UPA İtalya), İtalyanca Çeviri
Silvia Zimmermann (İsviçre Bölgesi), Almanca Çeviri

Alberto Lacalle (İspanya Bölgesi), İspanyolca Çeviri
Adriana Betiol (Breziyla Bölgesi), Portekizce
Tadashi Kobayashi (HCD-Net), Japonca Çeviri
Ali Berkman, Türkçe Çeviri
Daniel Novichkov (UPA Rusya), Rusça Çeviri

Daniel Szuc (UPA Çin – Hong Kong), Önceki Editör

Usability Resources UPA Store UPA Chapters UPA Projects UPA Publications Conferences and Events Membership and Directories About UPA