Home
[an error occurred while processing this directive]

UPA Yayınları: UPA Aylık Bülten

Temmuz 2009

English | Deutsch | Español | Français | Português | Türkçe | 日本語

Özel İnceleme:

july_featureImage

Hem Kullanılabilir Hem de Kullanıcıları Memnun Eden, Sezgisel Tasarımların Oluşturulması / Jared Spool

(15 Temmuz - Kullanılabilirlik NJ) - Konuşmada Jared kullanıcıların işlerini yapabilmek için nasıl hem alanla ilgili hem de araçla ilgili bilgiye ihtiyaç duyduklarını, tasarımla ilgili basit problemlerin nasıl büyük problemleri oluşturabileceğini ve kullanıcıların hoşuna giden deneyimleri yaratan ekiplerin neler yaptıklarını anlatacak. Jared Microsoft Word, MSN, Google Talk, Flickr, Avis ve bir çok başka üründen örnekler gösterecek.

İlgili:

Güncellenmiş UPA İndirim Listesi!
En sevdiğiniz yazılım, konferans ve hizmetlerde %10-25 indirimlerden faydalanın!
URL: Üye indirim sayfasını ziyaret edin

Bölge Olayları

NEOUPA (Kuzeydoğu Ohio):
2009 Konferansı Toparlanıyor
(Çarşamba, 15 Temmuz) – Bu yıl bir endüstri konferansına katılmak için bütçeniz yok mu? UPAkonferansı, South by Southwest, IA Summit, Internet User Experience gibi konferanslara yapılacak önemli katkıları birinci elden öğrenin. Sizi aramızda bekliyoruz. Lütfen kayıt yaptırın ki biz de ne kadar pizza alacağımızı bilelim!

TriUPA (Kuzey Carolina):
Oyun Tasarımının İş Uygulamalarına Uygulanması /John Ferrara
(Perşembe, 16 Temmuz) - Bu webinar genel anlamda oyun etkileşim uzayları, oyun tasarımının gerçek bağlamlara uygulanması konularına genel bir bakış ve oyunlarda bulunan faydalı etkileşim paternlerin araştırılmasıyla ilgili araştımayı içeriyor. Bu etkinlik, müşterilerini memnun etmek üzere kullanıcı deneyimini yazılım ve web tabanlı ürünler için yoğun olarak kullanmak isteyen iş çevreleri için oldukça ilgi çekici.

UPA DC-Metro:
Kullanılabilirlik Konferanslarından Ne Öğrendim--2009
(Salı, 21 Temmuz) - Kullanılabilirlik uzmanları için her türlü ilgi alanına yönelik bir çok konferans var. Ama teslim tarihleri ve bütçeler katılım olanaklarımızı kısıtlayabiliyor. Aşağıda pek çoğu yerel uzmanlardan oluşan panelist listesini bulabilirsiniz. Panelistler 2009 yılının ilk yarısında katıldıkları konferanslar hakkında görüş ve düşüncelerini paylaşacaklar. Etkileşimli tartışmamıza katılın!

DFW-UPA (Dallas-Fort Worth):
Sıvı Kullanıcı Deneyimi: Çok Dinamik Siteler için İçerik, Navigasyon ve Etkileşim Tasarlamak /Austin Govella
(Salı, 21 Temmuz) - Efektif bir kullanıcı deneyimini hızlı kullanıcı ve içerik değişimlerinin ortasında nasıl yaratabilirsiniz? Bu sunuşta çok dinamik siteler yaratırken aklınızda tutumanız gerekenleri tartışmak için bir çok gerçek örnekten faydalanacağız ve devamlı değişen, sürekliliği olmayan içerik ve kullanıcılarla başetmek için kontrol listelerini kullanacağız. Sıvı siteleri düşünmek ve tasarlamakla ilgili şeyleri tartıştıkan sonra farklı koşulları ve durumları paydaşlara ve geliştiricilere iletmek için kullanılan iyi uygulamalardan bahsedeceğiz.

Bizimle iletişime Geçin

Görüşlerinizi, ilgili haber ve etkinlik duyurularınızı upamonthly2009 (at) usabilityprofessionals.org adresine gönderin.

Okuduğunuz için teşekkürler!

Robert Skrobe
UPA Aylık Bülten Editörü


UPA Aylık Bülten Hakkında

Bülten her ay tüm UPA üyelerine ayın ilk haftası gönderilir. Bültende genellikle duyurular, bölge haberlerinin yanı sıra kullanılabilirlik ve kullanıcı deneyimi hakkında makalelere linkler verilmektedir.

 

Katkıda Bulunanlar

Aşağıda adı geçen bireyler zaman ve emeklerini UPA Bülteni’nin yayınlanması için harcadılar.

Pauline de Robert (UK Bölgesi), Fransızca Çeviri
Michele Visciola (UPA İtalya), İtalyanca Çeviri
Silvia Zimmermann (İsviçre Bölgesi), Almanca Çeviri

Alberto Lacalle (İspanya Bölgesi), İspanyolca Çeviri
Adriana Betiol (Breziyla Bölgesi), Portekizce
Tadashi Kobayashi (HCD-Net), Japonca Çeviri
Ali Berkman, Türkçe Çeviri
Daniel Novichkov (UPA Rusya), Rusça Çeviri

Daniel Szuc (UPA Çin – Hong Kong), Önceki Editör


Usability Resources UPA Store UPA Chapters UPA Projects UPA Publications Conferences and Events Membership and Directories About UPA