Home
[an error occurred while processing this directive]

UPA Yayınları: UPA Aylık Bülten

Haziran 2009

English | Deutsch | Español | Français | Português | Türkçe | 日本語


Özel İnceleme:

june_featureImage

2009 Konferansı – Kullanılabilirliği Hayata Geçirmek
(Portland, OR) - Tüketici elektroniği, medikal cihazlar, üretim hatları, websiteleri, dükkanlar, müşteri destek hizmetleri veya binalarla etkileşim söz konusu olduğunda kullanılabilirlik ve kullanıcı deneyimiyle ilgili faliyetlerin ortak amacı herşeyin daha iyi hale gelmesi.

İlgili:

FLUPA (Fransa) – Ergonomi Kahvaltısı, Lüksemburg
(11 Haziran) – Etkinlik Planı:
9:05 - İş hayatında ergonomik bakış açısı nasıl satılır?
Eric Mazzone, Promex

9:30 - Bir kullanıcı nasıl test edilir?
Christian Bastien, Université Paul Verlaine Metz ve Corinne Leulier, Klee Interactive

10:00 - Elektronik oylamanın ergonomik açıdan değerlendirilmesi
Michel Gabriel, Université Paul Verlaine Metz

URL: http://www.flupa.eu/
Kayıt: http://www.flupa.eu/inscription

Bölge Olayları

UPA Minesota:
Nadine Schissel'le Müşteri Deneyimi Yönetimi
(11 Haziran) - Ekonomik darboğazlarda müşteri deneyimi yönetimi ve müşterilerle ilişkileri geliştirecek etkileşimler yaratmak bağlılık yaratmak açısından daha da önem kazanıyor. Nadine müşteri deneyimi yönetimiyle nasıl değer yaratılabileceğini açıklayacak. Nadine bugüne kadar basit, ölçülebilir ve önemli sonuçlar sağladığı işverenleriyle çalışırken deneyim yönetimine ilişkin düşünce ve teoriyi iş stratejisi ve eyleme dönüştürerek deneyim yönetimini bir pazarlama stratejisinden öte bir iş koluna dönüştürdü.

NEOUPA (Kuzeydoğu Ohio):
Küçük mekanlar için tasarım//Dan Young
(17 Haziran) – Kayıtlar yakında. Detaylar için websitesini ziyaret edin.

New Hampshire UPA:
Tasarım Kolaylaştırma ve Kolaboratif Tasarım- Mini Çalıştay /Sarah Bloomer
(24 Haziran) - 2009 toplantımızda, Sarah Bloomer'ı kolaboratif - "beraber tasarlama" konusunda düzenlediği çalıştayla aramızda görmekten mutluyuz. Kolaboratif ve beraber tasarlama kavramları farklı bilgi, bakış açısı, amaç ve perspektiflere ulaşmayı sağlayarak yeni fikirleri olanaklı kılıyor. Kolaboratif tasarım müşteriler, paydaşlar, tasarımcılar ve geliştiricilerle yapılabilir. Püf noktası takımın konsantrasyonunun nasıl sağlanacağı. Tasarım kolaylaştırma Sarah'ın bizle çalıştayda paylaşacağı basit kuralları olan bir beceri.
LCV: info@nhupa.org

TriUPA (Kuzey Carolina):
Etkileşim Tasarımında Eskiz//David Malouf (Tam Gün Çalıştay)
(24 Haziran) - "Etkileşim Tasarımında Eskiz" bir günlük bir seminer ve çalıştay. Etkinlik katılımcılara eskizin ne olduğu, neden güçlü bir araç olduğu ve bir Kullanıcı Deneyimi Uzmanının bu yetiyi günlük çalışmalarında nasıl kullanabileceğini anlatmak için düzenleniyor. Çalıştayda eskiz kullanımını deneyimleme ve prototiplemeye göre test etme ve iletişimden çok fikir geliştirme bakımından farklarını görme fırsatını da bulacaksınız. Eskiz hem kişisel bir araç hem de grup içinde işbirliğini sağlayan bir yöntem.
Kayıt için: https://triupa.clubexpress.com/

Birleşik Krallık UPA:
Yıllık Kariyer Buluşması
(25 Haziran) - UPA yıllık Kariyer Buluşması 25 Haziran 2009 Perşembe Brick Lane LBI'da 18:30'da başlayacak. Etkinlik Kullanıcı Deneyimi alanında çalışanlar ve alanla ilgilenenlere yönelik düzenleniyor. Etkinlikte rahat ve informal bir ortamda insanlarla tanışma, yetenekli uzmanlarla görüşme ve yeni mezun olarak iş hayatına katılacak kişilerle karşılaşma fırsatı bulacaksınız... Etkinlikte farklı perspektifler hakkında bilgi alma ve meslektaşlarınızı tanıma gibi bir çok fırsat sizleri bekliyor.

Bilgilendirici Bağlantılar:

NY Times: Gadget'larla ilgili yutturmacalar
Pazarlama bölümlerinin ne vaadettiği gerçekten çok ilginç olabiliyor. Tabii ki hiçbir şirket ürünlerinin kısıtlamalarını açıklamaz. Ama bazen 'sattıkları' özellikler öyle farklı oluyor ki insan kendini gülmekten alıkoyamıyor. Bu bir tür yanıltma ve artık birinin buna dur deme vakti geldi.

Web Stratejisi: Tanım
"Etkin bir Web Stratejisi kaliteli bir şekilde Web'de var olmak için yol gösteren ve uygulamaya geçişi sağlayan otorite. Web Stratejisi aynı zamanda mali mekanizmaları da kurarak Web takımlarının bir organizasyonun en kuvvetli iletişim ve alışveriş aracını geliştirebilmesini ve ayakta tutabilmesini de sağlar." - (Lisa Welchman)

Yaptığımızı Satmak - Daniel Szuc
Tüm iş kolları (kar amacı güden veya gütmeyen) satış ve pazarlamayla ayakta durur. En iyi sunuşçular, danışmanlar, yazarlar, uzmanlar, liderler, tasarımcılar, doktorlar, yöneticiler, komedyenler, talk show sunucuları ve iş insanları hep kendilerini net ve etkin bir şekilde pazarlayarak fikirlerini uygulamaya geçiren insanlardır. İnsanları seyrederek ne öğrendim? Bir insan nasıl iyi satıcı olur?

Yüksek teknoloji yaşam tarzlarını iyileştirmeyi hedefliyor

Facebook, mobil uygulamalar ve enerji metreler insanlar daha iyi bir yaşam tarzına yönlendirilebilip yönlendirilemeyeceğinin incelenmesine yardımcı oluyor.

Bizimle iletişime Geçin

Görüşlerinizi, ilgili haber ve etkinlik duyurularınızı upamonthly2009 (at) usabilityprofessionals.org adresine gönderin.

Okuduğunuz için teşekkürler!

Robert Skrobe
UPA Aylık Bülten Editörü

UPA Aylık Bülten Hakkında

Bülten her ay tüm UPA üyelerine ayın ilk haftası gönderilir. Bültende genellikle duyurular, bölge haberlerinin yanı sıra kullanılabilirlik ve kullanıcı deneyimi hakkında makalelere linkler verilmektedir.

Katkıda Bulunanlar

Aşağıda adı geçen bireyler zaman ve emeklerini UPA Bülteni’nin yayınlanması için harcadılar.

Pauline de Robert (UK Bölgesi), Fransızca Çeviri
Alberto Lacalle (İspanya Bölgesi), İspanyolca Çeviri
Adriana Betiol (Breziyla Bölgesi), Portekizce
Tadashi Kobayashi (HCD-Net),
Toyohiro Kanayama (UPA), Japonca Çeviri Ali Berkman, Türkçe Çeviri
Daniel Szuc (UPA Çin – Hong Kong), Önceki Editör

Usability Resources UPA Store UPA Chapters UPA Projects UPA Publications Conferences and Events Membership and Directories About UPA