Home
[an error occurred while processing this directive]

UPA Yayınları: UPA Aylık Bülten

Eylül 2009

English | Deutsch | Español | Français | Português | Türkçe | 日本語

Özel İnceleme:

September_featureImage

Kar Amacı Gütmeyen Kullanılabilirlik - Afrika'yla Çalışmak
Eylül 22, 2009 - 18-20:30

(Lawrenceville, NJ ) - Dört yılı aşkın süredir Alice Preston botanikten kültürel mirasa, kültürel mirastan siyasi tarihe bir çok alanda malzeme toplayarak bir sayısal kütüphane yaratmaya yönelik bir projede çalıştı. Bu konuşmada yaptığı işten kullanılabilirlik ve diğer konularla ilgili çıkardığı dersleri özetleyecek.

İlgili:

2009 Dünya Kullanılabilirlik Günü– 5. Yıl
12 Kasım 2009

Sürdürülebilir Bir Dünya için Tasarlamak

  • Etkinliğinizi ücretsiz olarak kaydettirin!
  • Dünya Kullanılabilirlik Günü web sitesinde sözleşmemize imza atın
  • WUD 2009'y Twitter'dan @WUD2009'dan takip edin.
  • Sürdürülebilirlikle ilgili hikayeleriniz, etkinlikleri ve önemli olayları paylaşın

Umarız deneyimlerinizi paylaşır, etkinliğinizi kaydettirir, arkadaşlarınızı takımımızın bir parçası olmak için cesaretlendirirsiniz!

URL: 2009 Dünya Kullanılabilirlik Günü

UPA Çin - Kullanıcı Dostu 2009
Altıncı Kullanıcı Dostu Konferansı "Asya için Tasarım" bu yıl Şangay'da 13-15 Kasım 2009 tarihleri arasında düzenlenecek.
URL: UPA Çin- Kullanıcı Dostu 2009
Sponsorluk Olanakları için: UPA Çin - Sponsorluk Olanakları

Katılım Çağrısı- Kullanıcı Deneyimi Rusya 2009/ UPA Avrupa 2009
Katılım çağrısı 15 Eylül'e kadar açık olacak. Deneyimlerinizi genç ve dinamik UX çevreleriyle paylaşma şansını kaçırmayın. Konferans Moskova'da 26-27 Ekim 2009 tarihleri arasında yapılacak
URL:Katılım Çağrısı - Kullanıcı Deneyimi Rusya 2009

Bölge Olayları

Michigan UPA:
16 Eylül Çarşamba - Kaybolan Sanat Basitlik: Josh Holmes
(Pleasant Ridge, MI) - Josh'un konuşması sadece teknolojiyle ilgili değil. Tüm yazılım geliştiriciler ve mimarları ilgilendiren fikirleri var. Josh konuşmasını Eylül'de Detroit JUG'da yapacak. Yakınlarda Orta Ohio .NET Günü'nde ve Kalamazoo'da çağrılı konuşmacı olarka "Kaybolan Sanat Basitlik" başlıklı bir bildiri sundu.
Konuşmanın yapılacağı yerle ilgili detaylar: Detroit ePrize, MI

NEOUPA (Kuzeydoğu Ohio):
16 Eylül Çarşamba- NASA'da kullanıcı odaklı tasarım
(Mayfield Village, Ohio) - NASA San Jose Kaliforniya'dan Michael McCurdy bize katılarak NASA'nın tasarım sürecine kullanıcı odaklı tasarımı entegre etme çabalarını anlatacak. Mike'ın şu anki işi Keşif için İş Programlama ve Planlama (SPIFe) olarak isimlendirilen bir grup etkinlik planlama aracı geliştirmek. Çalışmanın oluşumu Rover Mars Keşif görevinin planlanmasında yerinde yapılan yüzlerce saatlik gözleme dayanıyor.

UPA Puget Sound (Washington Eyaleti):
17 Eylül Perşembe - Blink Interactive'de Kullanılabilirlik Laboratuvarı Turu
(Seattle, WA) - The Puget Sound Bölgesi Blink Interactive kullanılabilirlik laboratuvarına yapılacak geziler düzenliyor (http://www.blinkinteractive.com). Blink ekran üzerinden, kağıt tabanlı, mobil cihaz kullanılabilirliği çalışmalarının yapılabileceği iki son teknolojilerle donatılmış laboratuvara sahip. İlgileniyorsanız Behnosh Nahafi'yle iletişime geçin (behnoshn(at)gmail(dot)com).

UPA Çin:
19 Eylül Cumartesi - Uzman Forumu: Daha İyi bir Kullanıcı Deneyimi Ekibi Kurmak
(Nanşan Bölgesi, Huaqiang Binası, 4. Kat) - Forumda sektör uzmanları, kullanım deneyimi takımları kuranlar ve departman müdürleri konu hakkındaki deneyimlerini paylaşacak. Şirket kültürü yaratma, sektörün özellikleri ve kullanıcı deneyimi ve farklı sektörlere yönelik faktörler tartışılacak.

Michigan UPA (Ann Arbor):
22 Eylül Salı - Bir Kullanıcı Deneyimi Uzmanını ya da Takımını Ne Etkili Yapar: UX Yönetimi Yaklaşımı
(Ann Arbor, MI) - UPA ve CHI (kuruluyor) Michigan Bölgeleri Michigan Üniversitesi Bilgi Kariyeri Geliştirme Ofisi ve CHI Öğrenci Topluluğu sizi çok özel bir tanışma toplantısına ve panele davet ediyor. Etkinlikte dört UX yöneticisi başarılı bir takım oluşturulmasını sağlayan bireyler ve becerilerle ilgili kısa sunuşlar yapacak. Konuşmaların ardından panel ve soru-cevap kısmına geçilecek. Tanışmak, öğrenmek ve kendinizi bu heyecanlı alanda konumlandırmak için bize katılın.

UPA Quebec (Kanada):
24 Eylül Perşembe- Web'deYazmak: Kullanıcı deneyimiyle ilgili mi?

COUPA (Columbus, Ohio):
30 Eylül Çarşamba - Web Kullanılabilirliği ve Ekran Okuyucular Web Usability & Screen Readers
(Columbus, OH) - Web kullanılabilirliği ve ekran koruyucularla ilgili sunuşta Kullanılabilirlik Yetkinliği Değerlendirme Aracı (UPAT) ve Nationwide.com'da kullanıcıların yaşadığı sıkıntılar ve sıkıntıları azaltmanın yollarıyla ilgili bilgiler verilecek. Sunuşu Wright Eyalet Üniversitesi'nden Wayne Shebilsek, Ph.D. ve Nationwide'dan Richard Douglas gerçekleştirecek.

UPA Boston (Massachusetts):
30 Eylül Çarşamba- Kontrol Panel Sunuşu, Kullanıcı Arayüzü Ekibi ve Michael Ledoux
(Boston, MA) - Kontrol panelleri her türlü etkileşimde gün geçtikçe yaygınlaşıyor. Bir kaç yıldır EnerNOC'ta Michael ve Kullanıcı Arayüzü ekibi zamanlarının büyük kısmında enerji sektörüne panel ürettiler. Bu süre zarfında başarılı bir kullanıcı deneyimi yaratmak için bir çok teknik ve tasarım isteriyle karşılaştıklar.

TriUPA (Kuzey Carolina):
1 Ekim Perşembe - Lab'dan Kaçın: Uzaktan Kullanıcı Araştrımaları ve Kullanılabilirlik Testleri Yürütmek
(Durham, NC) - Uzaktan kullanıcı deneyimi çalışmalarının öncülerinden ve yayınlanacak olan Uzaktan Araştırma kitabının yazarı Nate Bolt bu çalıştayı yönetecek. Çalıştay uzaktan kullanıcı deneyimi çalışmlarıyla ilgili son teknik ve araçları kapsıyor.

UPA Fransa (Lüksemburg):
1 Ekim Perşembe - Kahvaltı Ergonomisi
(Lüksemburg-Kirchberg) - Üçüncüsü düzenlenen kahvatlı ergonomisi Flup'ta web'de metin yazarlığını ergonomi perspektifinden anlamaya çalışacağız.

Bizimle iletişime Geçin

Görüşlerinizi, ilgili haber ve etkinlik duyurularınızı upamonthly2009 (at) usabilityprofessionals.org adresine gönderin.

Okuduğunuz için teşekkürler!

Robert Skrobe
UPA Aylık Bülten Editörü


UPA Aylık Bülten Hakkında

Bülten her ay tüm UPA üyelerine ayın ilk haftası gönderilir. Bültende genellikle duyurular, bölge haberlerinin yanı sıra kullanılabilirlik ve kullanıcı deneyimi hakkında makalelere linkler verilmektedir.

 

 

Katkıda Bulunanlar

Aşağıda adı geçen bireyler zaman ve emeklerini UPA Bülteni’nin yayınlanması için harcadılar.

Pauline de Robert (UK Bölgesi), Fransızca Çeviri
Michele Visciola (UPA İtalya), İtalyanca Çeviri
Silvia Zimmermann (İsviçre Bölgesi), Almanca Çeviri

Alberto Lacalle (İspanya Bölgesi), İspanyolca Çeviri
Adriana Betiol (Breziyla Bölgesi), Portekizce
Tadashi Kobayashi (HCD-Net), Japonca Çeviri
Ali Berkman, Türkçe Çeviri
Daniel Novichkov (UPA Rusya), Rusça Çeviri

Daniel Szuc (UPA Çin – Hong Kong), Önceki Editör


Usability Resources UPA Store UPA Chapters UPA Projects UPA Publications Conferences and Events Membership and Directories About UPA