Home

UPA Yayınları: UPA Aylık Bülten

Nisan 2010

English | Español | Türkçe | 中文 | Português | 日本語

Nisan Ayının Etkinliği

April_featureImage

TriUPA (North Carolina)
Innovate Carolina Konferansı
10 Nisan, Cumartesi

(Chapel Hill, NC) - Yerel. Eğlence ve İşinizi dikişleri patlatacak kadar büyütücek yeni araçlar. PDMA Carolina Bölges TriUPA üyelerini bir günlük konferansa indirimli olarak katılmak üzere davet ediyor. Innovate Carolina Konferansı'na müşterilerinizi hiç anlamadığınız kadar anlamak ve sizi iş arkadaşlarınızdan ayıracak yeni araçları tanımak, yenilikçilik alanındaki kanaat liderlerinin büyümeyi nasıl sağladığını keşfetmek için gelmelisiniz. Not: fiziksel olarak katılmasanız da bize PDMA webcast series sayfasından internet üzerinden katılabilirsiniz.

Promosyonlar ve Duyurular

UPA Boston Dokuzunca Yıllık Mini Konferans- Bildiri Çağrısı
UPA Boston'un bu yılki (9 Haziran 2010) mini konferansında konuşmacı olmak istiyorsanız, sitemizdeki formu doldurarak makale önerinizi bize ulaştırın. Erken kayıt için veya konferansa sponsor olmak için siteyi ziyaret edin.

UPA Puget Sound - Yep Yeni Websitesi
Over the past 6-months, the UPA Puget Sound Websitesi Kullanılabilirlik Ekibi (Forrest Corbett, Dawn Sakaguchi ve Priya Guruprakash Rao) yeni web sitesini hayata geçirmek için son 6 aydır çalışıyorlar. Yerel kullanılabilirlik etinlikleri, iş ilanlar ve daha bir çok konuda bilgi elde edilebilecek bir web sitesi oluşturmak için görevli ve üyelerle mülakatlar yaparak ve değerlendirme teknikleri kullanarak Kullanıcı Odaklı Tasarım yaklaşımı sergilediler.

İş ilanı panomuzu biliyor musunuz?
Yeni bir iş bulmak veya $100'dan başlayan ücretlerle ilan vermek için iyi bir yol. İş ilanlarına göz atın!

UPA Etkinlik Takvimi

UPA Puget Sound:
7 Nisan, Çarşamba - Microsoft Kullanılabilirlik Merkezi'yle Yuvarlak Masa Toplantısı.
(Bellevue, WA) - Yuvarlak masa toplantımızın amacı kullanılabilirlik ve kullanıcı araştırmalarıyla ilgili yeni gruplar, teknolojiler ve ürünler hakkında bilgi edinmek. Kullanılabilirlik Merkezi Kullanılabilirlik Katılımcı Ajansı Derneği (UPRA) ve bir katılımcı ajansı özel ilgi grubu olan YouTest hakkında bilgi verecek. Görüşlerinizi belirtmek ve Kullanılabilirliğe katkıda bulunmak için bir fırsat.

DFW-UPA (Dallas/Fort Worth:
20 Nisan, Salı - UPA Dallas – Design Like da Vinci w/Brian Sullivan
(Grapevine, TX) - Brian Sullivan aklımızı bir dizi etkileşimli egzersizle genişleterek Leonardo Da Vinci gibi düşünmemizi yardım edecek. Egzersizler özellikle ilham ve yaratıcılık arayışında olan tasarımcılar için yararlı. Kullanılabilirlik uzmanları özellikle arayüz önerileri geliştirirken yararlı olacak tasarım prensipleri hakkında bilgi sahibi olacak. Etkinlik Sabre Holdings'de gerçekleştirilecek.

İskoç UPA (SUPA):
20 Nisan, Salı - Boon Low ve Lorraine Paterson'la Sayısal Kütüphanelerde Kullanılabilirlik ve Güncel Kullanıcı Deneyimi
(Edinburgh, İskoçya) - Bu konuşmada sayısal kütphanelerde kullanılabilirlik araştırmalarının gelişimine ve ileri etkileşim teknolojilerinin kullanımına katkıda bulunmayı amaçlayan bir proje, UX 2.0 tanıtılacak. Proje geliştirme süreci kullanıcı odaklı tasarımla desteklenmektedir. Teknolojik gelişmeler araştırma, kullanıcı arayüzü prototipleme, kullanılabilirlik çalışmaları ve değerlendirmeyle bir arada uygulanmaktadır. Konuşmada bir çok sayısal kütüphanede yürütülen bilişsel inceleme ve ortaya çıkan yeni etkileşim tasarımı paternleriyle ilgili güncel bulgular sunulacak.

NH-UPA (New Hampshire):
21 Nisan, Çarşamba - İkna edici Tasarım: Kullanıcıları Harekete Geçirmek
Etkinlikle ilgili detaylar daha sonra açıklanacaktır.

Bizimle iletişime Geçin

Görüşlerinizi, ilgili haber ve etkinlik duyurularınızı upamonthly2009 (at) usabilityprofessionals.org adresine gönderin.

UPA Monthly Survey
bağlantısındaki anketi doldurarak geribildirim verebilirsiniz.

Okuduğunuz için teşekkürler.

Robert Skrobe
UPA Aylık Bülten Editörü


UPA Aylık Bülten Hakkında

Bülten her ay tüm UPA üyelerine ayın ilk haftası gönderilir. Bültende genellikle duyurular, bölge haberlerinin yanı sıra kullanılabilirlik ve kullanıcı deneyimi hakkında makalelere linkler verilmektedir.

 

 

Katkıda Bulunanlar

Aşağıda adı geçen bireyler zaman ve emeklerini UPA Bülteni’nin yayınlanması için harcadılar.


Nan Chen (UPA Çin) and Ingrid Liao, Çince Çeviri
Maria Jose Palacio (İspanya Bölgesi), İspanyolca Çeviri
Tadashi Kobayashi (HCD-Net), Japonca Çeviri
Ali Berkman, Türkçe Çeviri
Adriana Betiol - Portekizce Çeviri


Usability Resources UPA Store UPA Chapters UPA Projects UPA Publications Conferences and Events Membership and Directories About UPA