Home

UPA Yayınları: UPA Aylık Bülten

Mart 2010

English | Español | Türkçe | 中文 | Português | 日本語

Mart Ayının Etkinliği

March_featureImage

Dallas Fort-Worth UPA
Ses Etkileşimi Tasarım Sunuşu
23 Mart, Salı

(Dallas, TX) - Avaya'dan Catherine Zhu, Convergys'den Julie Underdahl, sesli otomasyon sistemlerinin karmaşıklığından bahsedecekler. Sunuş GUI'yle ilgilenlere insan - bilgisayar etkileşimi disiplininde başka alanlar hakkında ufak bir kesit sunacak.

Promosyonlar ve Duyurular

Üyeliğin avantajlarını biliyor musunuz?
LinkedIn grubu, üye kayıtları ve ayrıntılı bilgi için üyelik sayfasını ziyaret ediniz

UPA'nın Sesi- Şubat 2010
UPA'nın sesi Şubat 2010 yayınlandı UPA'nın Sesi UPA Yayın Komitesi'nin bir projesi olarak 1999'dan beri yayımlanıyor. Yayında kullanılabilirlik alanında makaleler ve UPA etkinlikleri yer alıyor. Yayın Kurulu'nda UPA gönüllülerinden Judy Blostein (Editör), Vynarack Xaykao ve Brenda Murray görev alıyor.

UX Degisi - Sayı 9.1
UX'in "UX Maturity Models and Agile Development" başlıklı son sayısına ulaşabilirsiniz. UX kullanılabilirlik uzmanları tarafından alanda çalışanlar için hazırlanan, kullanılabilirlik ve kullanıcı deneyimi alanında kayda değer ve özgün makalelere yer veren bir dergi. Dergide strateji, yönetim, felsefe, yöntembilim ve günlük pratik konularında dengeli bir içerik sunuluyor.

Dünya Kullanılabilirlik Günü 2010 – 6. Yıl
Kullanılabilirlik ve İletişim
11 Kasım 2010
Yeni ve geliştirilmiş WUD sitesi yakında yayında! Teknolojinin insanların hayatlarını tüm potansiyeliyle yaşayabilmeleri ve tüm yurttaşlar için daha iyi bir dünya yaratılması için deklarasyonumuzu imzalamayı unutmayın. Dünya Kullanılabilirlik Günü 2010 planlarınızı öğrenmek için sabırsızlanıyoruz!

İletişim
Elizabeth Rosenzweig –Kurucu/Yönetici, eliz@worldusabilityday.org
Amy K. Ballard – Proje Yöneticisi, wud@usabilityprofessionals.org

Bölgelerden Haberler:

UPA Minnesota:
11 Mart Perşembe - Süreçlerin önünde Ürünler - Üretimde Çevikliği Tasarımla İlerletmek (David Hussman, DevJam)
(Minneapolis, MN) - Sunuşta çevik yöntemlerin bugünkü durumu, tasarım düşüncesi ve tasarım pratiğinden nasıl evrildiği, etkileştiği ele alınacak. Anlamlı ürünlerin kısa zamanda nasıl üretilebileceğinin çeviklik savunucuları ve tasarımcılar tarafından tartışıldığı bir dizi konferans tartışılacak.

FLUPA (Fransa/Lüksemburg:
15 Mart Pazartesi - 5. FLUPA Kahvaltıları Serisi, Kullanıcı Profilleri ve Personalar
(Lüksemburg-Kirchberg, Fransa) - Konferansta yazarlar kullanıcı profilleri ve personalar tanımlamak için geliştirilmiş bir yöntemi tartışacaklar. Sunuşta yöntem kullanıcıların ergonomik gereksinimlerini ortaya koyan bir teknik olarak aktarılacak. Personaları katılımcı ve yaratıcı ergonominin gelecek vadeden yöntemi olarak tartışan bir girişin ardından yeni yaklaşım sunularak kısıtların da altı çizilecek.

UPA New York Bölgesi:
16 Mart Salı - Mark Hurst, kurucu ve başkan, Creative Good
(New York, NY) - Etkinlikle ilgili detaylar daha sonra açıklanacak.

UPA Puget Sound:
18 Mart Perşembe - Microsoft'un Kullanılabilirlk Merkezi'yle Yuvarlak Masa Toplantısı
(Bellevue, WA) - Yenilikçilik Yuvarlak Masa Toplantıları Dizi'sinin amacı kullanılabilirlik ve kullanıcı araştırmaları alanında heyecan verici gruplar, teknolojiler ve ürünler hakkında bilgi edinmek. Kullanılabilirlik Merkezi Kullanılabilirlik Katılımcı Ajansı Derneği (UPRA) ve bir Katılımcı Ajansı Özel İlgi Grubu olan You Test hakkında bilgi verecek. Etkinlik görüşlerinizi aktarmak ve Kullanılabilirlik Komünitesine katkıda bulunmak için bir fırsat oluşturuyor.

UPA Birleşik Krallık Bölgesi:
18 Mart Perşembe - Teknoloji manyaklığının (nerd) psikolojik temeli ve kullanıcı odaklı tasarıma etkileri (William Hudson)
(Yer daha sonra belirlenecektir) - UKUPA William Hudson'ı teknoloji odaklı uzmanlar olarak bizlere ortalama kullanıcı için tasarım yapmanın iç yapısıyla ilgili bir konuşma için davet ediyor. Konuşma William'ın 2009 yılında CHI ve Britich HCI konferansları için hazırladığı, IT çalışanlarıyla ilgili bir çalışmadan derlenen makalesinden kesitler içeriyor.
24 Mart Çarşamba - Kullanılabilirlk ve SEO, Kurt Krejny
(Valley View, OH) - Firmanızın uzun vadeli online başarısı için Kullanılabilirlik Uzmanı, Bilgi Mimarı, İçerik Geliştirici, Tasarımcı veya Geliştirici rollerinin SEO bilgisinden nasıl yararlanabileceğini öğrenin. Sunuşta şu an ve gelecekte yürüteceğiniz kullanılabilirlik ve pazarlama projeleri için pratiğe ilişkin stratejiler, ipuçları ve araçlara ilişkin zengin içerik sizi bekliyor.

UPA Puget Sound
24 Mart Çarşamba - UPA/CHI Kokteyl Partisi
(Ballard, WA) - Akşam 19:00'dan 21:30' a kadar birinci kat lounge alanı bize rezerve edildi. Geçerken uğrayın ve profesyonellerle tanışın. Etkinliğimiz eğlenmek, fikir paylaşmak ve arkadaş edinmek için bir sosyal organizasyon. Görüşmek üzere!

Bizimle iletişime Geçin

Görüşlerinizi, ilgili haber ve etkinlik duyurularınızı upamonthly2009 (at) usabilityprofessionals.org adresine gönderin.

UPA Monthly Survey
bağlantısındaki anketi doldurarak geribildirim verebilirsiniz.

Okuduğunuz için teşekkürler.

Robert Skrobe
UPA Aylık Bülten Editörü


UPA Aylık Bülten Hakkında

Bülten her ay tüm UPA üyelerine ayın ilk haftası gönderilir. Bültende genellikle duyurular, bölge haberlerinin yanı sıra kullanılabilirlik ve kullanıcı deneyimi hakkında makalelere linkler verilmektedir.

 

 

Katkıda Bulunanlar

Aşağıda adı geçen bireyler zaman ve emeklerini UPA Bülteni’nin yayınlanması için harcadılar.


Nan Chen (UPA Çin) and Ingrid Liao, Çince Çeviri
Maria Jose Palacio (İspanya Bölgesi), İspanyolca Çeviri
Tadashi Kobayashi (HCD-Net), Japonca Çeviri
Ali Berkman, Türkçe Çeviri
Adriana Betiol - Portekizce Çeviri

Usability Resources UPA Store UPA Chapters UPA Projects UPA Publications Conferences and Events Membership and Directories About UPA